highway-61992_1280

Auto Casco to zbawienie w przypadku kolizji z Naszej winy

Jeżeli spowodujemy kolizję bądź wypadek drogowy to niestety, ale czeka nas z tego tytułu bardzo wiele problemów i jeszcze więcej kosztów. Nie tylko finansowych, ale przede wszystkim pozamaterialnych takich jak stres, nerwy czy strach przed kolejną jazdą. Czasem te przypadłości pourazowe są o wiele gorsze aniżeli to, że musimy naprawić szkodę osobie poszkodowanej czy naprawić swój samochód, którym spowodowaliśmy wypadek. Jeśli chodzi o poszkodowanego w kolizji czy wypadku, którą się spowoduje, to oczywiście odpowiedzialność za wypłatę stosownych świadczeń ponosi rzecz jasna ubezpieczyciel, u którego macie mamy wykupione OC. W tym zatem przypadku głowa jest spokojna, zarówno sprawcy jak i poszkodowanego. Nie mniej jednak, jeśli na szczęście nikomu nic się nie stało, to pozostało jeszcze naprawić szkody powstałe w swoim samochodzie, którym spowodowało się wypadek czy kolizję. I tutaj już pojawia się problem.

Ten problem jest przeogromny, jeżeli nie posiadamy ubezpieczenia Auto Casco. Niestety, ale wtedy można jedynie poszukać najtańszego serwisu samochodowego i najtańszego warsztatu, w którym naprawimy swój samochód. Koszty mogą być niewielkie, w przypadku niewielkiej i lekkiej kolizji. Ale mogą być też gigantyczne, jeśli nie do tego stopnia ogromne, że naprawianie samochodu z własnych pieniędzy będzie po prostu nieopłacalne. Lepiej może w takiej sytuacji sprzedać samochód na złom albo jako rozbity, można dostać w miarę dobre pieniądze, jeżeli sprzedacie go na części.

Na szczęście ten problem nie jest taki wielki, jeżeli posiadacie ubezpieczenie Auto Casco. Taka polisa to jest zbawienie dla tych, którzy spowodują kolizję, a do tego jeszcze jeżdżą całkiem drogim samochodem. To przecież wiadome, że im droższe auto tym droższa jego naprawa po kolizji. Dlatego właśnie AC to zbawienie dla wszystkich nierozważnych i nieuważnych kierowców, którym udało się rozbić swój samochód. Warto jest mieć polisę Auto Casco, ponieważ naprawa samochodu z takowej może mieć miejsce również z innych aniżeli wypadek czy kolizja przyczyn.

Zdajemy sobie sprawę z tego, że ubezpieczenie AC jest dodatkowe i nie wymagane. W nowych samochodach jest oczywiście koniecznością, ponieważ bardzo często dochodzi do kradzieży takich pojazdów, a ich uszkodzenie jest najbardziej bolesne finansowo dla właścicieli. Ale nawet dla kilkuletnich samochodów warto jest wykupić polisę Auto Casco. Dzięki temu można być spokojnym nie tylko na wypadek kolizji czy wypadku.

Nieobowiązkowa polisa Auto Casco może też pokryć wszelkie uszkodzenia pojazdu wyrządzone przez osoby trzecie jak i może również zapewnić odszkodowanie w przypadku uszkodzeń szyb czy nawet opon. Warto dokładnie przeczytać umowę AC, jaką się zawiera z ubezpieczycielem, żeby wiedzieć, co się w niej znajduje i co ona dokładnie obejmuje. Bo przecież podstawą jest dokładna wiedza dotycząca warunków polisy AC. Trzeba ją mieć przy każdorazowym zawieraniu takiej polisy. A nabyć ją można jedynie z dokumentu, który dołączany jest do każdej polisy i który nazywa się OWU, czyli ogólne warunki ubezpieczenia.

You might also like

Dodaj komentarz