accounting-761599_1920

Bezpieczne wyjazdy wakacyjne

Sezon wiosenno – letni wiąże się ze wzmożoną ilością wyjazdów wakacyjnych, nie tylko zagranicznych, ale także tych po Polsce. Z biegiem czasu, coraz bardziej popularne w Polsce stają się ubezpieczenia turystyczne podróżnych wybierających się na takie wyjazdy.

Szczególnie podróże zagraniczne, planowane przez długi czas prowokują turystów do podpisania umowy z towarzystwem ubezpieczeniowym na okres planowanego wyjazdu. Ubezpieczenia turystyczne mają na celu przede wszystkim wypłatę świadczenia w razie nieszczęśliwego wypadku. W sytuacjach utraty zdrowia lub życia, czy też konieczności podjęcia leczenia za granicą, można liczyć na wypłatę odszkodowania w stosownej wysokości od firmy ubezpieczeniowej. Ubezpieczyciel zazwyczaj pokrywa koszty leczenia i pobytu w szpitalu osoby poszkodowanej.

Ubezpieczenia turystyczne nie dotyczą jednak jedynie kwestii związanych ze zdrowiem. Warto zapoznać się z ofertą towarzystw ubezpieczeniowych, gdyż te bardzo często oferują na przykład ubezpieczenie bagażu i w razie jego zaginięcia, lub też gdy ulegnie on zniszczeniu, wypłacają osobie ubezpieczonej i poszkodowanej odszkodowanie.

Ponadto, dobre ubezpieczenia turystyczne oferują również wypłatę stosownych świadczeń, w przypadku na przykład bankructwa firmy turystycznej, w jakiej wykupiony został wyjazd zagraniczny. Można wtedy liczyć na pokrycie kosztów noclegu, wyżywienia, czy powrotu do Polski. Jest to niezwykle ważne, ponieważ to towarzystwo ubezpieczeniowe poszukuje odpowiedniego hotelu i środka transportu dla ubezpieczonego turysty i ten nie musi się w takiej sytuacji niczym martwić.

Ubezpieczenia turystyczne stały się właściwie wymaganą normą dla turystów, którzy korzystają z usług biur podróży. Te zabezpieczają się już podpisując umowę ze swoimi klientami i oferują konkretne zniżki, w związku z tym, że wykupywane jest ubezpieczenie zbiorowe dla wszystkich uczestników wycieczki, czy też wyjazdu.

Dobrze wybrane ubezpieczenia turystyczne nie muszą być wcale drogie, a niejednokrotnie ratują wyjezdnych z wielu nieprzewidzianych na miejscu opresji. Warto jest zasięgnąć informacji przede wszystkim w towarzystwie ubezpieczeniowym, z którego usług do tej pory korzystaliśmy w innym zakresie, na przykład ubezpieczenia oc, czy też autocasco. Firma, dla której jesteśmy wieloletnim, stałym i dobrym, bezszkodowym klientem, na pewno zaoferuje nam stosowne zniżki.

Nie warto rezygnować z opłacenia takiego ubezpieczenia ze względu na skromne oszczędności. Ubezpieczenia turystyczne naprawdę nie należą do drogich, a wypadek taki jak skręcenie kostki na basenie, stłuczka samochodowa w wąskiej włoskiej uliczce, czy po prostu zatrucie pokarmowe skutkujące pobytem w placówce medycznej, zdarzają się na wyjazdach niezwykle często. Takie ubezpieczenie, ponadto zazwyczaj zapewnia swoim klientom bezpłatną infolinię informującą o najbliższych placówkach medycznych w okolicy, sytuacji pogodowej, czy najbliższym konsulacie naszego kraju.

Przed wyjazdem koniecznie należy pamiętać o spakowaniu stosownego dokumentu potwierdzającego wykupienie takiego ubezpieczenia turystycznego oraz zapisać sobie numery kontaktowe do ubezpieczyciela, czy właśnie ambasady polskiej w kraju, na terenie którego będziemy przebywać.

You might also like