house-insurance-419058_1280

Home Assistance – luksus czy standard?

Instytucje finansowe przygotowują często wśród swoich ofert dodatkowe pakiety przeznaczone dla klientów klasy VIP. Najczęściej usługa taka klasyfikowana jest jako bezpłatny, ale w konsekwencji niezwykle cenny, dodatek do produktu ubezpieczeniowego (choćby ubezpieczenia nieruchomości) czy finansowych (najczęściej karta kredytowa).
Zakres Home Assistance
Usługi Assistance skonstruowane są w taki sposób, by osoba ubezpieczająca miała możliwość skorzystania z najbardziej dogodnego dla siebie wariantu. Pakiet podstawowy jest zwykle obligatoryjnym bonusem połączonym z umową, warto jednak wziąć pod rozwagę opcje rozszerzone, które – w zależności od firmy ubezpieczeniowej lub banku – zawierają kilka opcji udzielanych usług. Pakiet bazowy zawiera w sobie zwykle możliwość skorzystania z pomocy technicznej w domu czy uzyskania pomocy w sytuacji zagubienia kluczy czy dokumentów. Zakres rozszerzony natomiast, najczęściej dodatkowo płatny, obejmuje możliwość fachowej konsultacji ze specjalistami. To przede wszystkim sposobność skorzystania z pomocy medycznej, porady prawnej czy kojarzonych powszechnie z luksusem usługami concierge’a.
Czy warto?
Usługa Assistance może okazać się nieocenioną korzyścią w sytuacjach trudnych lub wręcz awaryjnych. Pozwala minimalizować skutki usterek lub niespodziewanych komplikacji codzienności. Realna pomoc, polegająca na skorzystaniu z usług fachowca, z jednej strony skraca czas potrzebny na usunięcie awarii, z drugiej zaś oszczędza nerwów związanych z ewentualną niekompetencją, możliwą przy poszukiwaniu specjalisty na własną rękę.
Osoba korzystająca z pakietu może liczyć nie tylko na pomoc hydraulika czy specjalisty od sprzętu RTV/AGD, ale również z usług transportowych, pomocy opiekunki do dziecka czy pomocy medycznej. Okazuje się, że dla wielu osób jest to wsparcie nieocenione. Jak pokazują badania, szczególnie pożądana jest możliwość skorzystania z pomocy w zakresie nagłych napraw, także w czasie dni wolnych od pracy. Fachowiec w ramach pakietu Home Assistance jest dostępny praktycznie 24 godziny na dobę, zaś ubezpieczyciele – współpracując z osobami na terenie całego kraju – zapewniają sprawnie funkcjonującą siatkę kontaktów.
Home Assistance a ubezpieczenie
Jak wspomniano już wcześniej, Home Assistance jest usługą często dołączaną do ubezpieczenia nieruchomości czy ubezpieczenia OC. Zestawienie takie jest nieprzypadkowe i bardzo komplementarne. W sytuacji wystąpienia konkretnego zdarzenia bowiem polisa ubezpieczeniowa zapewnia odszkodowanie i pokrycie kosztów danej sytuacji, zaś ochrona Assistance pozwala szybko i bez dodatkowych wysiłków usunąć szkodę na miejscu zdarzenia.
Z jednej strony mamy zatem gwarancję usunięcia szkody, z drugiej pokrycie kosztów użytych materiałów i usług.
Pokusa rezygnacji z Home Assistance jest duża, w powszechnym mniemaniu awaria czy usterka nie jest czymś, co przytrafia się codziennie. Jeśli już ma miejsce, jest to sprawa jednorazowa, możliwa do usunięcia dużo tańszym kosztem. Home Assistance to jednak coś więcej niż usługi naprawcze. Pakiety proponowane przez firmy ubezpieczeniowe to także znacznie rzadsze, droższe na wolnym rynku możliwości, zupełnie za darmo zaś klient uzyskuje spokojny sen.

You might also like

Dodaj komentarz