eye-766166_1280

Jakie zabiegi kosmetyczne są objęte ubezpieczeniem zdrowotnym?

Chirurgia kosmetyczna, w prawdziwym tego słowa znaczeniu, to procedura planowe, która jest wykonywana w celu przekształcenia lub zwiększenia części ciała pacjenta, którą ten uważa za niepochlebną. Z racji tego że zabieg chirurgii plastycznej ma istotną estetyczną intencję, to zwykle nie jest objęty ubezpieczeniem zdrowotnym. Argument, przedstawiany przez firmy ubezpieczeniowe jest taki że człowiek może dobrze żyć bez chirurgii kosmetycznej, a procedura służy do zwykłego upiększania zamiast bycia operacją dla ratowania życia. Z drugiej strony, zabiegi w chirurgii rekonstrukcyjnej są generalnie objęte za pomocą ubezpieczenia zdrowia, chociaż zakres pokrycia może się znacznie różnić od przypadku do przypadku.


Pod wieloma względami, odpowiedź na to pytanie tkwi w wymaganiach ubezpieczenia czy procedura chirurgii plastycznej jest kosmetyczna czy rekonstrukcyjna. Na przykład, Abdominoplastyka (lub Plastyka brzucha), kiedy jest przeprowadzona u otyłego pacjenta w celu ochrony pacjenta przed chorobami serca, ma prawo do ubezpieczenia zdrowotnego. Operacja zmniejszenia piersi, kiedy przeprowadzono ją z zamiarem zmniejszenia ciężaru piersi, aby ograniczyć ból ortopedyczny zazwyczaj jest objęta ubezpieczeniem zdrowotnym. Z drugiej strony, implanty są wykonywane w estetycznym aspekcie w pamięci, a w związku z tym, zwykle nie kwalifikują się do ubezpieczenia.


Istnieje cienka linia podziału jeśli chodzi o te dwie kategorie chirurgii plastycznej, chirurgii kosmetycznej i rekonstrukcyjnej mianowicie, w miarę kwalifikowania się do ubezpieczenia można być tym faktem zaniepokojonym. Na przykład, podnoszenie powiek, gdy wykonywane jest w celu uzyskania estetycznego akcesorium jest uważane za działanie kosmetyczne i nie kwalifikuje się do ubezpieczenia. Ta sama procedura może być objęta ubezpieczeniem, jeśli powieki są opadające do stopnia zaciemnienia wzroku pacjenta. Faktem jest to, że większość tworzyw sztucznych chirurgii jest wykonywanych z estetycznego zamiarem, aby zwiększyć zalety części ciała.


Podsumowując, zabieg chirurgii plastycznej, który jest wykonywany w celu poprawy funkcji zamiast estetyki zwykle kwalifikuje się do ochrony ubezpieczeniowej. Jednakże, najlepiej jest omówić sprawę z agentem ubezpieczeniowym, w celu ustalenia, czy kwalifikujesz się do ubezpieczenia.

Alternatywą do inwazyjnych procedur, z jakich chirurgia plastyczna często korzysta jest nowy obszar medyczny znany jako kosmetyka medyczna i estetyczna.

Co to kosmetyki medyczne?

Chyba łatwiej zacząć o tym, czym kosmetyki medyczne nie są. Nie są to zabiegi kosmetyczne administrowane przez kosmetyczki i nie jest to chirurgia plastyczna. Są to nieinwazyjne zabiegi medyczne, dostarczane przez wykwalifikowanych pracowników służby zdrowia, takich jak lekarze, pielęgniarki i dentyści – a wynikiem tego jest zmiana w jaki sposób ludzie na siebie patrzą. Najbardziej znane produkty i zabiegi to Botox, wypełniacze skórne i złuszczające skórę.

Jak zabieg działa?


Z biegiem czasu nasze fałdy skóry w obszarach, w których używamy nasze mięśnie twarzy najbardziej – mogą rozwijać linie między brwiami, a podniesie brwi może pomóc. Leczenie tymczasowo dezaktywuje mięśnie, co daje czas, aby przełamać nawyk korzystania z nich wielokrotnie i da czas skórze. Zabieg trwa tylko około 15 minut, składa się z kilku drobnych iniekcji do obszaru, który ma być nim traktowany. W ciągu dwóch tygodni, zmarszczki się zagoją – a ty będziesz przyzwyczajony do widoku w lustrze – one zaczną zanikać lub znikną zupełnie. Oczywiście tego również ubezpieczenie nie obejmuje.

You might also like

Dodaj komentarz