insurance-539659_1280

Korzystny pakiet ubezpieczeń komunikacyjnych

Każdy posiadacz samochodu lub innego pojazdu, który porusza się po drogach, korzysta z różnego rodzaju ubezpieczeń komunikacyjnych. Rzecz jasna obowiązkowym ubezpieczeniem jest tylko OC, ale oferta firm świadczących usługi ubezpieczenia jest o wiele szersza. W dziedzinie komunikacji można wyróżnić przynajmniej kilkadziesiąt różnego rodzaju ubezpieczeń od rozmaitych ryzyk oraz spełniających wszechstronne role.

Oferta firm, o których mowa wyżej, najczęściej przewiduje obecnie sprzedaż pakietów ubezpieczeń, co jest dla kierowcy korzystne, ponieważ może uzyskać niższą cenę za taki pakiet, niż w przypadku kupowania kilku różnych ubezpieczeń oddzielnie.

Do korzystnych pakietów należą z całą pewnością takie, które zawierają w sobie ubezpieczenie OC, Autocasco, pomoc drogową, a także następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW). Każdy z nich wnosi istotną wartość do całości, gwarantując innego rodzaju ochronę. Ubezpieczenie OC chroni nas przed ponoszeniem kosztów naprawy pojazdu, który uszkodziliśmy. Ale nasz własny pojazd także najczęściej doznaje szkody w takiej sytuacji, dlatego AC jest bardzo istotne. Pomoc drogowa to z kolei gwarancja holowania do najbliższego warsztatu w sytuacji, w której auto odmówi nam posłuszeństwa w trasie. Natomiast NNW daje możliwość otrzymania kwoty pieniężnej na leczenie w sytuacji, w której w danym wypadku drogowym ktoś odniesie obrażenia.

Są także pakiety jeszcze szersze, które np. przewidują dołączenie do powyższych rodzajów ubezpieczeń także np. ubezpieczenie szyb. Jest to bardzo dobre rozwiązanie szczególnie dla samochodów, które nie parkują w garażu. W przypadku gorszej pogody i silnego wiatru gałęzie zrywające się z drzew mogą uszkodzić szyby naszego auta. W takim przypadku będziemy mogli otrzymać odszkodowanie z tego tytułu od ubezpieczyciela.

Jeżeli wybiera się pakiet ubezpieczeń, warto zastanowić się także, jakie dodatkowe zagrożenia mogą istnieć dla naszego samochodu. Następnie należy postarać się, aby odpowiednie ubezpieczenie znalazło się wśród wielu innych, które zakupimy w ramach jednej umowy z firmą ubezpieczeniową. Dla przykładu pakiety takie mogą obejmować następujące ubezpieczenia: od ryzyka klęski żywiołowej (dla osób zamieszkujących np. tereny narażone na powodzie), ryzyko uszkodzenia opon (dla kierowców pokonujących bardzo duże odległości, w tym np. na gorszych nawierzchniach), itd.

Jak widać, pakiety, o których mowa, mogą być bardzo bogate. Ich największą zaletą, poza niższą ceną, jest fakt, że każdy z nas może dostosować taki pakiet do własnych potrzeb.

You might also like

Dodaj komentarz