lupa

Odpowiedzialność cywilna w życiu codziennym

Jeżeli zdarza się Wam czasem poczytać portale branżowe w Internecie, te dotyczące ubezpieczeń, albo na przykład widzicie w telewizji reklamy funduszy i firm ubezpieczeniowych, to pewnie zadajecie sobie jedno bardzo ważne pytanie. Czy w ofercie ubezpieczycieli znajduje się dzisiaj coś, czego nie można by ubezpieczyć? Albo, czy jest coś, czego ubezpieczenie mogłoby być dla Nas potencjalnie nieopłacalne? Nie ma czegoś takiego, ponieważ każde ubezpieczenie jest tak skalkulowane, żeby składka była bardzo niska w stosunku do sumy odszkodowania, jakie można za daną szkodę uzyskać. Dlaczego tak jest? Ponieważ, przede wszystkim, to na takie same zdarzenie losowe, ubezpieczają się tysiące Polaków. A ryzyko, że któremuś z nich trzeba będzie jednak wypłacić odszkodowanie nie jest jakoś szczególnie duże. I na podstawie tego ryzyka wylicza się składkę ubezpieczeniową, która w przypadku tych wszystkich ubezpieczonych pokryje to niewielkie ryzyko związane z danym ubezpieczeniem.

Tak to działa w praktyce. Dlatego mądrzy Polacy ubezpieczają się od wszystkiego. Jednym z ubezpieczeń, które zdecydowanie polecamy to te, które wiążą się z odpowiedzialnością cywilną w życiu codziennym. Dotyczy się to zarówno osoby ubezpieczonej jak i dzieci tej osoby. Czyli mama, która wykupuje takie właśnie ubezpieczenia zapewnia sobie też spokój na wypadek, gdyby jej dzieci coś narozrabiały.

A takie ubezpieczenie to taki życiowy asystent na każdą trudną chwilę. Jak już jesteśmy przy dzieciach, to jeśli Wasze dziecko porysuje sąsiadowi samochód albo zniszczy mu cokolwiek niechcący to nie będziecie musieli Wy pokrywać kosztów naprawy tego. Pokryje je Wasze ubezpieczenie. Przykładów takiego działania ubezpieczenia można mnożyć. Szczególnie, że tak naprawdę jest ono praktycznie od wszystkiego. Zalejecie sąsiada? Nie ma sprawy, macie OC w życiu prywatnym. Wjedziecie autem w czyjś samochód? Naprawicie szkody moralne dzięki ubezpieczeniu.

To ubezpieczenie jest też bardzo ważne wszędzie tam, gdzie ponosicie za coś bądź za kogoś odpowiedzialność. Na przykład w pracy, w której czyjeś bezpieczeństwo zależy od Was. Gdyby przez zwykłą nieostrożność i przypadek komuś się coś stało – to właśnie Wasze ubezpieczenie odpowiednio pokryje tą szkodę. Dotyczy się to na przykład nauczycieli, którzy ponoszą pełną odpowiedzialność za życie i zdrowie swoich uczniów. Zwłaszcza tych, którzy uczęszczają do szkoły podstawowej i do pełnoletności mają jeszcze bardzo daleko.

W Naszym codziennym życiu non stop jesteśmy za coś albo za kogoś odpowiedzialni. Nie ulega wątpliwości, że czasami, w najgorszych przypadkach, ta odpowiedzialność kończy się też taką finansową. Nikt nie może sobie pozwolić na to, żeby zapłacić z własnej kieszeni, kiedy stanie się coś, że trzeba komuś wynagrodzić krzywdę. Dlatego serdecznie każdemu polecamy właśnie ubezpieczenie od szkód cywilnych, takich w codziennym życiu, w którym naprawdę wszystko i w każdym momencie może się zdarzyć. Takie ubezpieczenie to koszt kilkudziesięciu złotych miesięcznie ale zysk może być o wiele większy aniżeli te niewielkie koszty.

You might also like

Dodaj komentarz