family-454897_1280

Po ubezpieczenie do banku

Zastanawiając się nad tym, gdzie kupić ubezpieczenie, pierwszym miejscem, które przychodzi na myśl większości z nas jest towarzystwo ubezpieczeniowe. Dawniej towarzystwa te były w zasadzie jedynymi placówkami sprzedającymi różnego rodzaju polisy. Zaletą płynącą z tego faktu było między innymi to, że klienci mogli liczyć na fachowe doradztwo w zakresie interesującego ich produktu. Dziś nie zawsze tak jest, bo handel ubezpieczeniami stał się z biegiem lat nie tylko domeną towarzystw. Polisy są dziś powszechnie dostępne w bankach, i to zarówno te, mające na celu zabezpieczyć kredyt, jak i na przykład ubezpieczenia zdrowotne, mające z produktami bankowymi niewiele wspólnego.

Banki mogą zaproponować klientom tak szeroki zakres ubezpieczeń, dzięki temu, że współpracują z towarzystwami ubezpieczeniowymi. Pozwala im to również ustalić niższą cenę, co z pewnością zachęca wiele osób do zakupu polisy właśnie tam. Towarzystwa chętnie przystępują do tego rodzaju współpracy z bankami, ponieważ otwiera im to drzwi do kolejnej grupy klientów. Doradcy bankowi bardzo dobrze orientują się w potrzebach osób, które na co dzień korzystają z usług bankowych. Mają więc większą szansę dopasować polisę odpowiadającą ich oczekiwaniom niż agenci ubezpieczeniowi. Zaletą dla osób, które w jednym banku korzystają z wielu produktów, jest możliwość zarządzania nimi przez bankowość internetową. Dla większość to duże ułatwienie.

Klienci mają różne nastawienie co do kupowania ubezpieczeń w banku. Niektórzy wydają się być zadowoleni z takiej możliwości, inni z kolei uważają, że lepiej w tym celu bezpośrednio skontaktować się z agentem ubezpieczeniowym. Czasem jednak propozycja banku wydaje się wyjątkowo korzystna i trudno przejść wobec niej obojętnie. Tak jest na przykład w przypadku niektórych ubezpieczeń dołączanych do kont osobistych. Za niewielkie pieniądze, a czasem nawet za darmo, można otrzymać pakiet assistance domowy, medyczny lub podróżny. Coraz większą popularnością cieszą się też ubezpieczenia kart debetowych i kredytowych. Ich ceny zwykle nie są zbyt wygórowane, a w zamian klienci dostają rabaty na zakup innych ubezpieczeń lub darmowe pakiety assistance. Z oferty ubezpieczeniowej banku korzystają też często osoby, które wnioskują o wysoki kredyt. Banki wymagają zwykle dodatkowego zabezpieczenia w postaci polisy na życie lub na wypadek utraty pracy.

Rynek ubezpieczeniowy charakteryzuje się tym, że jest niezwykle zróżnicowany. Dotyczy to zarówno liczby produktów, jak i miejsc, w których ubezpieczenia można kupić. Ostateczna decyzja, o tym czy będzie to bank, czy to towarzystwo ubezpieczeniowe, należy do klientów.

You might also like

Dodaj komentarz