tornado-567723_1280

Ubezpiecz dom na wypadek żywiołu i zniszczenia

Każda poważna firma ubezpieczeniowa ma w swojej ofercie praktycznie każdy rodzaj ubezpieczenia. Jeżeli na próżno szukać jakiegoś rozwiązania w Polskich firmach to można zawsze poszukać ich za granicą, w międzynarodowych koncernach ubezpieczeniowych. Tymczasem w dzisiejszym tekście chcielibyśmy zachęcić Was i namówić do ubezpieczenia swojego majątku, a konkretnie mamy na myśli nieruchomość, którą zamieszkujecie bądź której jesteście właścicielami. Ubezpieczenia majątkowe to właśnie to, o czym jeszcze wielu Polaków dzisiaj nie myśli, ale i tak większość Polaków już ma je wykupione. Przezorności nauczyły Nas wszelkie możliwe żywioły i kataklizmy, które w ciągu ostatnich kilkunastu lat nawiedziły niektóre regiony Naszego kraju. Zniszczenia, jakich te kataklizmy dokonały sprawiły, że ubezpieczenia majątkowe na domy i mieszkania zaczęły się sprzedawać jak świeże bułeczki.

Jeżeli zapytacie, czy dom i mieszkanie warto jest ubezpieczać, to od razu odpowiadamy, że na pewno warto, bez dwóch zdań. Jeżeli myślicie nad tym i widzicie taką konieczność to przede wszystkim znajdźcie renomowanego ubezpieczyciela, który wykona dla Was konkretne wyceny i kalkulacje. Składki w tym wypadku obliczane są zawsze według indywidualnych oczekiwać klientów. Wszystkie poszczególne składowe wydarzenia wchodzące w skład ubezpieczenia można dowolnie modyfikować. Można ubezpieczyć dom bądź mieszkanie od wszystkich rodzajów zdarzeń ale można również jedynie od najbardziej – Waszym zdaniem – prawdopodobnych.

Ubezpieczenie majątkowe może obejmować każdą nieruchomość, której posiadanie posiadacie udokumentowane albo taką, której jesteście najemcami bądź użytkownikami. To bardzo ważne, ale nie wszystkie agencje ubezpieczeniowe oferują ubezpieczenie majątkowe dla wynajmowanych nieruchomości. A przecież za szkody w mieszkaniu wynajmowanym jesteście tak samo odpowiedzialni jak w mieszkaniu, którego jesteście właścicielami. A koszty naprawy po jakimś nieszczęśliwym zdarzeniu wszędzie będą jednakowe.

Nieruchomość możecie ubezpieczyć praktycznie na każdą ewentualność. Takie katastrofy jak pożar i zalanie a także powodzie czy trąby powietrzne to zagrożenia uwzględniane w takich ubezpieczeniach w standardzie. Jeżeli zażyczycie sobie pełny pakiet kompleksowego ubezpieczenia to będzie on również uwzględniać dodatkowe wypadki losowe. Możecie ubezpieczyć mieszkanie, ale jednocześnie zapewnicie wypłatę odszkodowania sąsiadowi, którego ewentualnie zalejecie. Wasz majątek można ubezpieczyć na niemalże każdą okoliczność, jaką sobie jesteście w stanie wyobrazić. Na przykład taką, że piłka kopnięta przez dziecko wybije w domu szybę albo wypadną one na skutek zbyt dużego hałasu. To są przypadki bardzo ekstremalne i wymyślne, ale rzeczywiście możliwe jest, że takie zdarzenia będą miały miejsce.

Podsumowując, zachęcamy do sprawdzenia oferty ubezpieczycieli w zakresie ubezpieczeń majątkowych. Składka orientacyjna, jaką zazwyczaj się płaci to około stu złotych za kwartał, ale w przypadku nawet najmniejszej szkody na Waszym mieniu taka składka zwróci się kilkadziesiąt krotnie. Dlatego kwestia jest warta przemyślenia. Ubezpieczenie zawsze jest wyceniane indywidualnie, a wysokość składki zależeć będzie od tego, jak wiele warta jest Wasza nieruchomość.

You might also like

Dodaj komentarz