backpacking-1167751_1280

Ubezpieczenia dla turysty

Przygotowując się do wyjazdu na wakacje, trzeba załatwić wiele spraw. W natłoku obowiązków łatwo o czymś zapomnieć, więc nie warto zostawiać wszystkiego na ostatnią chwilę. Z pewnością ważną kwestię stanowią ubezpieczenia turystyczne, niezależnie od tego, na jak długo wyjeżdżamy. Warto zastanowić się przede wszystkim nad polisą zdrowotną, prywatnym ubezpieczeniem odpowiedzialności cywilnej, a także od następstw nieszczęśliwych wypadków. Gdy wybieramy się w dalszą podróż, nie zaszkodzi dodatkowo ubezpieczyć bagaż czy cenne przedmioty, które zabieramy ze sobą.

Przed wyjazdem na zagraniczne wakacje koniecznie należy zadbać o dobrą polisę zdrowotną. I to nie tylko wtedy, gdy wybieramy się poza Europę. Ubezpieczenie takie przyda się również, gdy udajemy się do jednego z krajów Unii Europejskiej. Chociaż Europejska Karta Ubezpieczenia daje nam prawo do korzystania z publicznej służby zdrowia danego kraju, część usług medycznych  może okazać się płatna, jak na przykład transport chorego karetką do Polski. Dodatkowa polisa zdrowotna może okazać się przydatna, gdy zamierzamy spędzić urlop w mniejszej miejscowości turystycznej. Z wakacyjnych kurortów bywa daleko do publicznych ośrodków zdrowia, które położone są zwykle w większych miastach. Bez odpowiedniego ubezpieczenia przyjdzie nam zapłacić za leczenie, które za granicą kosztuje o wiele więcej niż u nas. Firmy ubezpieczeniowe oferują zwykle polisy zdrowotne w pakietach, obejmujących ponadto prywatne ubezpieczenie OC i od następstw nieszczęśliwych wypadków. Decyzja o ich wykupieniu pozwoli z pewnością odpoczywać w spokoju.

Coraz więcej turystów decyduje się ubezpieczyć bagaż oraz przedmioty zabierane na wakacje takie jak laptop, aparat czy sprzęt sportowy. Polisy zwykle obejmują takie zdarzenia jak kradzież czy uszkodzenie. Jednak przy tego rodzaju ubezpieczeniach trzeba dokładnie zapoznać się z warunkami. Niektóre firmy mogą odmówić wypłaty odszkodowania, gdy na przykład dojdzie do kradzieży walizek z samochodu, którym się poruszamy.

Planując wyjazd na wakacje, wiele osób zastanawia się nad ubezpieczeniem mieszkania. Decyzja o zakupie tego rodzaju polisy jest na pewno słuszna, wtedy, gdy wyjeżdżamy na długo, a nie mamy nikogo, kto zaopiekowałby się naszym lokum. Możemy ubezpieczyć mieszkanie na wypadek pożaru, włamania czy klęski żywiołowej. W tym przypadku powinniśmy zastanowić się nad naszymi potrzebami. Jeśli mieszkamy na ostatnim piętrze, to raczej nie ma sensu, by ubezpieczać się od skutków powodzi. Przed zakupem polisy powinniśmy zapoznać się też z wyłączeniami. To zdarzenia, za które ubezpieczyciel nie wypłaci pieniędzy, jeśli do nich dojdzie.

Przygotowując się do wyjazdu na urlop, warto przeznaczyć pewną kwotę pieniędzy na zakup ubezpieczeń. Pozwoli to nam w spokoju spędzić wakacje i oszczędzi stresu związanego z wydarzeniami, które trudno przewidzieć. Konieczność skorzystania na przykład z usług prywatnej służby zdrowia poza Polską może być dla nas dużym obciążeniem finansowym, więc tym bardziej warto zainwestować w dobrą polisę, która zabezpieczy nas przed takimi sytuacjami.

You might also like

Dodaj komentarz