family-593188_1920

Ubezpieczenie szybko i wygodnie

W niemal każdym sektorze gospodarki i gałęzi handlu Internet kolosalnie zmienił oczekiwania konsumentów oraz możliwości sprzedażowe firm. To, co niegdyś wymagało wizyty w placówkach danej firmy dzisiaj z powodzeniem załatwić można bez wychodzenia z domu. Realizować można już recepty w internetowych aptekach, dostępne są też ubezpieczenie przez Internet. Jest to idealne rozwiązanie przede wszystkim dla osób młodych, które cenią sobie tempo załatwiania spraw i minimum formalności. Firmy, które oferują dzisiaj ubezpieczenie przez Internet mają świadomość oczekiwań konsumentów i oferują szereg bardzo różnych produktów, do zamówienia których wystarczy dowód osobisty oraz przelew na pierwszą składkę. Oczywiście nie wszystkie produkty da się skutecznie zrealizować przez Internet, ponieważ chociażby ubezpieczenie nieruchomości wymaga wizyty rzeczoznawcy. Z tego względu ubezpieczenie przez Internet najczęściej wykorzystywane są chociażby do zamawiania ubezpieczenia grupowego. Jest to bowiem klasyczny przykład umowy, którą ludzie podpisują na krótki okres – przeważnie mając na myśli nadchodzący urlop czy jakąś wycieczkę. Ubezpieczyciel ma świadomość, że ludzie często w ostatniej chwili, tuż przed wylotem z kraju lub też niedługo przed szkolną wycieczką, orientują się w konieczności podpisania ubezpieczenie przez Internet i wtedy bardzo chętnie korzystają z możliwości załatwienia formalności online.

Najczęściej zamawiane formy ubezpieczenie przez Internet obejmują także doraźne umowy OC i AC. Wynika to z faktu, że tego typu umowy także nie wymagają obecności rzeczoznawcy. Po podaniu takich kluczowych danych jak rocznik samochodu, jego przebieg i numer rejestracyjny, w bazie ubezpieczyciela możliwe jest błyskawiczne ocenienie stanu technicznego pojazdu i jego podatności na wypadki. Oczywiście przy ocenianiu ryzyka udzielenia ubezpieczenie przez Internet na samochód liczy się również osoba kierowcy – im młodszy i mniej doświadczony, tym większą składkę będzie musiał płacić. Na szczęście tutaj możliwe jest bardzo skuteczne ominięcie tej przeszkody, którą dopuszczają normy prawne – jeśli posiadamy w rodzinie kogoś z w miarę bezwypadkową historią i wieloletnim prawem jazdy, możemy takie ubezpieczenie przez Internet z powodzeniem podpisać na niego.

Warto jednak pamiętać przy ubezpieczaniu się za pomocą środków elektronicznych, że rozwiązanie to ma także liczne inne korzyści. Niejednokrotnie ubezpieczyciele pragnąc zachęcić klientów do korzystania z portali internetowych, oferują bardzo duże zniżki na konkretne pakiety ubezpieczeniowe. Dzięki temu mogą ograniczyć w przyszłości liczbę placówek stacjonarnych i zatrudnionych w nich pracowników – im więcej klientów korzysta z sieci do załatwiania formalności, tym łatwiej firmie ciąć swoje koszty. Dodatkowym atrybutem, którym ubezpieczyciele starają się przyciągnąć klientów do swoich stron internetowych, jest fakt, że elektronicznie sfinalizowana sprawa upoważnia do korzystania z osłony ubezpieczeniowej natychmiast. Jeśli zaś chodzi o klasyczne wersje papierowe umów, przeważnie wchodzą one w życie z dniem następnym lub jeszcze później.

You might also like