family-593188_1920

Warto ubezpieczać samochody i inne pojazdy mechaniczne

Dziś każdy kierowca pojazdów mechanicznych zobowiązany jest do wykupienia obowiązkowego ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej (OC). Takie ubezpieczenie samochodu chroni przed odpowiedzialnością finansową za szkody wyrządzone osobom trzecim oraz ich mieniu w wypadkach komunikacyjnych, tych mniej lub bardziej poważnych. Ubezpieczenie samochodu w ramach oc wiąże się z wypłatą przez zakład ubezpieczeniowy odszkodowania osobom, które z naszej winy zostały poszkodowane w stłuczce, czy też poważniejszym wypadku. Ponadto, pokrywa również niektóre koszty naprawy pojazdów osób poszkodowanych z naszej winy. W ramach takiego ubezpieczenia, firmy niejednokrotnie oferują również swoim klientom pakiet assistance 24h, który pozwala na wezwanie bezpłatnej pomocy, takiej jak holowanie uszkodzonego pojazdu takiego jak samochód, motor, czy ciągnik rolniczy. Niejednokrotnie ubezpieczenie samochodu w ramach ubezpieczenia oc zawiera również opcję bezpłatnej infolinii dla swoich klientów, gdzie zaciągnąć mogą oni informacji o najbliższych stacjach paliw, natężeniu ruchu w pobliżu, czy stacjach kontroli pojazdów. Istnieje również opcja darmowej wymiany opon w przypadku bardziej prestiżowych ubezpieczycieli.

Ubezpieczenie samochodu to jednak nie tylko pakiet oc. Coraz więcej kierowców, szczególnie posiadaczy droższych pojazdów decyduje się na wykup autocasco (AC). Jest to ubezpieczenie samochodu, które pokrywa koszty naprawy pojazdu w przypadku zdarzeń losowych, takich jak wypadki komunikacyjne, drobne stłuczki, akty wandalizmu, czy działania żywiołów. W ramach takiego ubezpieczenia, można wybrać również pakiet, który zapewnia wypłatę odszkodowania w przypadku kradzieży pojazdu.

Jest to kwestia niezwykle ważna, ponieważ ubezpieczenie samochodu w ramach zwykłego oc nie zapewnia żadnego odszkodowania w przypadku działania siły wyższej, czy też nieszczęśliwego wypadku osobie ubezpieczonej. Nie obejmuje ono również świadczenia w przypadku kradzieży auta. Skierowane jest więc nie tylko do właścicieli droższych, lepszych pojazdów, ale także tych ze średniej półki. Składki na takie ubezpieczenie samochodu są coraz niższe, a potencjalna rekompensata bywa jedyną możliwością zakupu nowego auta.

Należy pamiętać o tym, że towarzystwa ubezpieczeniowe prześcigają się w swoich ofertach ubezpieczeń. Oferują niezliczone korzyści, rozszerzone pakiety assistance, obejmujące nawet pobyt w hotelu z wyżywieniem, transport osób, holowanie samochodu, pomoc powypadkową. Warto również zwrócić uwagę na oferowane zniżki. Oprócz standardowo oferowanych zniżek za wieloletnią bezwypadkową jazdę, coraz bardziej popularne są również dość wysokie zniżki dla młodych kierowców, kierujących swoimi pierwszymi samochodami, czy też dla osób, które zdecydują się na zmianę towarzystwa ubezpieczeniowego. W ofercie można spotkać także zniżki lojalnościowe, za wieloletnią współpracę z danym towarzystwem ubezpieczeniowym. Warto jest zdecydować się na skorzystanie z oferty ubezpieczenia samochodu, gdyż zraz za domem, czy mieszkaniem jest on niejednokrotnie najcenniejszym dorobkiem rodzinnym.

You might also like