wheelchair-749985_1920

Warto ubezpieczać się na życie

Żyjemy w epoce ciągłego biegu i pędu za pieniądzem. Coraz więcej z nas zdaje sobie sprawę z ryzyka chorób cywilizacyjnych oraz wypadków komunikacyjnych. Wszyscy żyjemy na kredyt, kupujemy mieszkania, samochody, czy budujemy domy za pieniądze banków, które chętnie pożyczają nam pieniądze. Dlatego też niezwykle istotne w dzisiejszych czasach są oferowane przez wszystkie towarzystwa ubezpieczeniowe ubezpieczenia na życie.

Ubezpieczenia na życie są bowiem formą zabezpieczenia przyszłości materialnej naszej rodziny w przypadku nagłej śmierci spowodowanej wypadkiem losowym, czy innym zdarzeniem. Niewielu z nas zastanawia się nad ryzykiem, jakie niesie za sobą dla naszej rodziny zgon osoby, która zaciągnęła w banku duży kredyt. Nikt przecież nie planuje własnej śmierci przedwcześnie. Należy jednak pamięta o istotnym fakcie, że wraz ze spadkiem w postaci środków finansowych, czy nieruchomości, spadkobiercy dziedziczą również długi po osobie zmarłej.

Ubezpieczenia na życie są w dzisiejszych czasach doskonałą formą zabezpieczenia takich długów. Wiele banków wręcz wymaga od klientów powyżej pięćdziesiątego roku życia opłacenia takiego ubezpieczenia na życie. Rodzina nie musi się wtedy martwić spłatą pozostałego kredytu, towarzystwo ubezpieczeniowe samo rozlicza się z bankiem, w którym zaciągnięte zostało zobowiązanie osoby zmarłej.

Ponadto, warto wziąć pod uwagę, iż nagły zgon osoby, która była głównym żywicielem rodziny i utrzymywała jej byt, może pociągnąć za sobą katastrofalne skutki. Jeżeli żywiciel rodziny nagle umiera, pozostaje ona jedynie z niewysoką rentą po zmarłym, która z pewnością nie jest w stanie utrzymać kilku osób i zapewnić im godziwego życia.

Towarzystwa ubezpieczeniowe oferują w tej chwili ubezpieczenia na życie, które obowiązują na terenie całego świata, przez całą dobę. Wypłata świadczeń z tytułu zawartej z towarzystwem umowy może nastąpić niezależnie od wieku ubezpieczonego, czy też jego stanu zdrowia.

Większość firm ubezpieczeniowych w ramach oferowanego przez siebie ubezpieczenia na życie pobiera składki tylko przez pewien okres czasu, natomiast świadczenia z tytułu takiego ubezpieczenia na życie wypłacane są przez nie dożywotnio rodzinie zmarłego.

Warto zauważyć ponadto największą korzyść płynącą z ubezpieczeń na życie. Otóż stanowią one dla rodziny spadek po zmarłym, który w przeciwieństwie do zwyczajnego spadku, nie podlega opodatkowaniu. Taka polisa, wykupiona w dobrym towarzystwie ubezpieczeniowym sprawia, że osoba ubezpieczona jest objęta ochroną już od dnia wpłaty pierwszej składki na poczet swojego ubezpieczenia na życie.

Młodzi ludzie nie zaprzątają sobie głowy myślami o śmierci i chorobach. Warto jednak zatroszczyć się o swoich bliskich i ich przyszłość i pomyśleć o wykupieniu takiej polisy, która sprawi, że ciężkie chwile po śmierci najbliższej osoby, nie będą dodatkowo obarczone koniecznością zamartwiania się o środki finansowe. Podstawowe składki takiego ubezpieczenia nie są wysokie, natomiast świadczenia, które wypłaca po śmierci ubezpieczyciel są w stanie zapewnić spokojny byt najbliższym przez jakiś czas i pokryć, na przykład koszty edukacji dzieci.

You might also like