slip-up-709045_1920

Wybór najlepszej oferty ubezpieczenia oc

Ostatnimi czasy znacznie wzrosła ilość towarzystw ubezpieczeniowych oferujących różne formy ubezpieczeń – od odpowiedzialności cywilnej, auto cacso, na życie, czy zdrowotnych. Ubezpieczeniem, które dotyczy dużej grupy społecznej jest ubezpieczenie oc (od odpowiedzialności cywilnej). Wiele firm reklamuje się, jako takie które oferują najtańsze oc na rynku. Ponieważ jest to bardzo istotna kwestia, a umowę taką trzeba zawrzeć na okres dwunastu miesięcy, należy się dobrze zastanowić, czy najtańsze oc jest właśnie tym najlepszym. Od jakości ubezpieczenia i zapisów umowy zależy to, w jakiej wysokości towarzystwo ubezpieczeniowe wypłaci nam lub innym poszkodowanym odszkodowanie.

Mnożą się nikomu nie znane do tej pory firmy, które w swojej ofercie mają najtańsze oc. Przed zawarciem umowy z taką instytucją, warto jest zasięgnąć opinii o konkretnym towarzystwie ubezpieczeniowym zawczasu. Przede wszystkim ryzykownym jest podpisywanie umowy na ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej z firmą, której nie znamy i nikt z naszych znajomych, czy rodziny nie korzystał do tej pory z jej usług. Najtańsze oc nie musi przecież oznaczać najlepszego oc. Należy zauważyć, że często za ceną idzie jakość świadczonej przez towarzystwo ubezpieczeniowe usługi. Poza tym firma, której nikt nie zna, może być najzwyczajniej oszustwem, które pochłonie nasze pieniądze, a w razie wypadku, nie wypłaci nam odszkodowania.

Trzeba pamiętać, że pod hasłem najtańsze oc mogą kryć się również koszty ukryte, o których nie jesteśmy poinformowani w reklamie, czy podczas przedstawiania wstępnej oferty, a które mogą znacznie wpłynąć na wysokość składek w przyszłości.

Jak przy podpisywaniu każdej innej umowy cywilnej, warto jest się z nią dobrze zapoznać lub poradzić osób bardziej doświadczonych, czy doradców finansowych. Czasami bowiem najtańsze oc jest faktycznie tym najlepszym na rynku,albo nie ustępuje innym ubezpieczeniom. Cena jest czynnikiem niezwykle istotnym, ale zawsze warto zwrócić szczególną uwagę na zapiski w umowie. Szczególnie osoby, dla których ubezpieczenie oc jest obowiązkowe z racji wykonywanego zawodu. Tutaj katalog zdarzeń, za które płaci ubezpieczyciel jest kwestią najbardziej istotną i może mieć wpływ na ustalenie odpowiedzialności w razie popełnienia jakiegoś zaniechania lub błędu w sztuce. Najtańsze oc może nie dać w tym przypadku gwarancji wypłaty odszkodowania we wszystkich przypadkach, na których nam zależy.

Szczególnie mowa tu o zawodach obarczonych wysokim ryzykiem błędu. Jeżeli lekarz decyduje się na wykupienie ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej, które nie jest dla niego obowiązkowe, powinien szczególnie zwrócić uwagę na zakres odpowiedzialności firmy ubezpieczeniowej za popełnione przez niego błędy. Tutaj chodzi również o ludzkie życie, które nie ma ceny, a niejednokrotnie ubezpieczyciele uchylają się od wypłaty odszkodowania, powołując się właśnie na zapiski w umowie zawartej z ubezpieczonym. Jak z każdą umową, którą podpisujemy – należy pamiętać o jej szczegółowym przeczytaniu, a w razie niejasności poprosić o sprecyzowanie jej zapisów przedstawiciela firmy.

You might also like